7. Festiwal Filmów Młodego Widza

WĘDRUJĄCE ALE KINO!

15 września – 26 października 2016

Z radością zapraszamy na 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! – kolejną edycję objazdowej wersji cenionego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się w Poznaniu już od 50 lat.

We wrześniu i październiku zabieramy najciekawsze filmy poprzedniej edycji poznańskiego festiwalu w podróż i odwiedzamy z nimi miejscowości oddalone od wielkomiejskich centrów kulturalnych.

W tym roku najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży pochodzące z różnych zakątków świata pokażemy aż w dziesięciu miejscowościach! Jak co roku, oprócz seansów, chcielibyśmy zaproponować młodym widzom także konkursy, plebiscyty i warsztaty.

Starannie wyselekcjonowane perełki z repertuaru Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! będą rywalizować o nagrodę miejscowej dziecięcej publiczności. Tegoroczny program wzbogacają pokazy małych arcydzieł – filmów stworzonych przez dzieci dla ich rówieśników podczas minionych edycji Wędrującego Ale Kino!, Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator i Wielkiej Przygody z Filmem – projektu Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

27 listopada – 14 grudnia 2016 Poznań

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu to największy festiwal filmowy dla dziecięcej i młodzieżowej publiczności, a także jeden z najstarszych festiwali filmowych w Polsce. Co roku w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych uczestniczy około 12 tysięcy widzów. Najmłodsi mają 2 lata – najstarsi są już dorośli. Choć program tworzony jest z myślą o młodych widzach, to każdy -  także dorosły i wymagający kinoman znajdzie w programie coś wyjątkowego dla siebie.

Widzowie Wędrującego Ale Kino! będą mieli szansę na wygranie bezpłatnego udziału w grudniowej edycji tej wspaniałej imprezy wraz z opiekunem. Zachęcamy do zgłoszenia się na Ogólnopolski Konkurs na Jurora Dziecięcego Ale Kino! Szczegóły konkursu na stronie: www.alekino.com/aktualnosci/zostań-jurorem