Edukacja z filmem – nie tylko seans!

Spotkanie dzieci z dobrym filmem zawsze jest wspaniałą i pouczającą przygodą. To niesamowite historie, wciągające fabuły, mnóstwo emocji, ale również istotne wartości i sympatyczni bohaterowie przeżywający podobne rozterki, co młodzi widzowie.

Filmy Wędrującego Ale Kino! zostały wyselekcjonowane z uwzględnieniem walorów artystycznych i wychowawczych. Każdy z nich może stać się pretekstem do rozmów na ważne dla Państwa podopiecznych tematy. Szczególnie że zaangażowanie dzieci i młodzież w historie filmowych bohaterów zapewnia również zaangażowanie w dyskusję! Warto wykorzystać tę szansę i pogłębić refleksje towarzyszące młodym widzom podczas seansu.

Zachęcamy, by zajrzeli Państwo na zakładkę naszej strony: http://wedrujace-alekino.com/program/scenariusze/, na której znajdą Państwo scenariusze lekcji na temat filmów z repertuaru 8. WAK przygotowane przez młodych i kreatywnych edukatorów. Nawet jeśli nie zdecydują się Państwo poświęcić całej lekcji na omówienie filmu, być może znajdą Państwo jedno czy dwa zadania, którymi, Państwa zdaniem, warto podkreślić naukę płynącą z seansu?

 

© Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2017-2018