Dokąd zawędrowało 10. Wędrujące Ale Kino!?

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli się na wspaniałą atmosferę Festiwalu – szczególnie 6730 Młodym Widzom ze Szczańca, Zbąszynia, Czarnkowa, Cieplewa, Gródka, Gołdapi i Pacanowa.

Czy 6 krótkometrażowych animacji i 6 pełnometrażowych filmów podbiło serca młodych kinomanów? Czy wybranym przez Centrum Sztuki Dziecka filmowym perełkom z całego świata udało się dostarczyć dzieciom i młodzieży śmiechu, wzruszeń, zachwytów i zadumy? Wyniki plebiscytu, w którym każdy widz mógł samemu dokonać oceny filmu, podpowiadają, że tak!

A jaki werdykt wyłonił się z decyzji siedmiu pięcioosobowych składów Jurory Młodzieżowego? Wędrujące Koziołeczki wędrują do… tego dowiemy się już 7 grudnia kiedy to zostaną ogłoszone wszystkie nagrody Ale Kino!

Ale nie samym oglądaniem młody kinoman żyje! Podczas Wędrującego Ale Kino! odbyły się warsztaty animacji. Pod okiem studentów i absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (Dany Danylovej, Krzysztofa Dublańskiego, Olgi Kryger, Katarzyny Pieróg i Bartosza Zarzyckiego) powstały poklatkowe filmy o ekologicznym przesłaniu. Aż 135 początkujących twórców filmowych wypowiedziało się poprzez swe dzieło na nurtujący temat – „Świat za 10 lat”.

30 października trasa Wędrującego Ale Kino! dobiegła końca. Wróciliśmy z ostatniego z naszych przystanków – Pacanowa. Mamy nadzieję, że ze wszystkimi uczestnikami 10. edycji Wędrującego Ale Kino! spotkamy się również w przyszłym roku. Tymczasem zapraszamy do Poznania 37. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, który rozpocznie się już 1 grudnia!

© Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2017-2018