Telefony w dłoń! Nakręćcie z nami FILM PEŁNOKOMÓRKOWY

WARSZTATY - FILM PEŁNOKOMÓRKOWY - ODCINEK 1

WARSZTATY - FILM PEŁNOKOMÓRKOWY - ODCINEK 2

WARSZTATY - FILM PEŁNOKOMÓRKOWY - ODCINEK 3

 

WAŻNE: w zakładce scenariusze znajdziecie karty pracy, które pomogą w działaniach.

 

Warsztaty są skierowane do uczniów w wieku od 11 lat. Narracja jest dostosowana do wieku uczestników warsztatów i do formy filmu kręconego komórką. Twórczyni starała się sproblematyzować każdy z etapów tworzenia filmu (tworzenie scenariusza, obsada, plan pracy, tworzenie scenografii i kostiumów itd.) w kontekście tworzenia filmu komórką. Warsztaty pokazują jak taka praca wygląda w profesjonalnej produkcji, ale przede wszystkim przekłada to na sytuację kręcenia filmu komórką.

Mówiąc na przykład o scenografii i kostiumach w filmie warsztatowy skupia się na tym, jak można tworzyć przestrzeń z tego, co jest dostępne w warunkach domowych – jednym słowem, który kąt pokoju wybrać i dlaczego ten akurat będzie lepszy, albo jakie konsekwencje dla postrzegania przez widza postaci może mieć ubranie aktora w bluzę z kapturem zamiast marynarki. Będziemy starali się pokazać, jak ważne jest myślenie o budowaniu znaczeń przy tworzeniu filmu.

 

A amsczkiem jest - FILM NAKRĘCONY KOMÓRKĄ – powstaje on specjalnie na potrzeby warsztatów i jest wspólnym wspólnym dziełem. Razem napisali scenariusz, przygotowali scenografię, kostiumy i muzykę. Razem zagrali w filmie i zmontowali go, a Julia gowyreżyserowała. Film został stworzony w warunkach „domowych” tylko i wyłącznie z użyciem telefonu komórkowego i możecie go obejrzeć w ostatnim TRZECIM odcinku.

 

 Dobrej zabawy!

 

 

 

 

 

 

© Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2017-2018