Perełka wśród perełek!

 

8. edycja Wędrującego Ale Kino! to kolejna dawka dobrego kina. Jak co roku, możemy poszczycić się starannie wyselekcjonowanym repertuarem. Trafiły do niego najciekawsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata, wysoko ocenione przez publiczność 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Uczestnicy Festiwalu zobaczą zatem perełki z Polski, Francji, Rumunii, Rosji, Kanady i USA! Dla młodych widzów będzie to świetna rozrywka, lekcja empatii i prawdziwa uczta dla oczu!

Wśród filmów o wysokich walorach artystycznych i wciągających fabułach znajdzie się jednak pewien szczególny tytuł. To „Nazywam się Cukinia” w reżyserii Claude’a Barrasa, który zrobił niemałe zamieszanie w filmowym świecie. Poruszająca i przepięknie zrealizowana animacja podbiła serca zarówno młodszych, jak i starszych, widzów. Jej urokowi ulegli krytycy i jurorzy ważnych konkursów filmowych. „Nazywam się Cukinia” poszczycić się może nominacją do Oscara, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie i z pewnością najsłynniejszej z nich! I choć ostatecznie Oscar powędrował w ręce twórców innego filmu, sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem. Podobnie jak nominacja do Złotego Globu, którą „Nazywam się Cukinia” również ma na swoim koncie. Film okazał się natomiast bezkonkurencyjny w swojej kategorii w Europie – potwierdza to Europejska Nagroda Filmowa i francuski Cezar.

Jesteście ciekawi tego głośnego dzieła? „Nazywam się Cukinia” już wkrótce dotrze do Waszych miejscowości z Wędrującym Ale Kino!

 

© Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2017-2018