O nas

Wędrujące Ale Kino! to festiwal filmowy dla dzieci i młodych ludzi, pragnących dobrego kina i mających do niego prawo. Ze względu na miejsce zamieszkania są wykluczeni z udziału w wielkich imprezach i nie mogą zobaczyć pokazywanych tam filmów, nieobecnych w repertuarze kin i programie telewizyjnym.

Wędrujące Ale Kino! jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Znajdą się tu najciekawsze filmy z jego repertuaru, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności. Będzie miejsce na spotkanie z gwiazdą, na zapoznanie się z kinem od strony kamery, a także uroczysta gala z udziałem dzieci i artystów. Najaktywniejsi uczestnicy Wędrującego Ale Kina! pojadą na festiwal do stolicy Wielkopolski.

Wędrujące Ale Kino! to nie tylko seanse filmowe, to również mnóstwo innych atrakcji. Podczas dwu- lub trzydniowego pobytu w każdej z odwiedzanych miejscowości zorganizujemy spotkania z twórcami filmów, przeprowadzimy warsztaty animacji, zorganizujemy konkursy i plebiscyty, pokażemy kinematografię „od kuchni”,a także podpowiemy nauczycielom, jak wykorzystać film w edukacji szkolnej.

Wędrujące Ale Kino! odwiedzi różne miejscowości w całej Polsce. Chcemy by poznańskie święto filmu stało się również Waszym udziałem. Z poznańskim festiwalem Ale Kino! współpracują wybitne postaci rodzimej kinematografii i edukacji filmowej. Wśród naszych partnerów są najważniejsze polskie instytucje i firmy wspierające rozwój kin i promujące kulturę filmową.

Zapraszamy do udziału!

kontakt: Paulina Łosińska-Tomasik PRODUCENT WYKONAWCZY 501 476 150 paulina@ferment.com.pl

© Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2017-2018